Terra’yı KurtarmakAristomenis Tsirbas’ın yönettiği ve Halit Ergenç, Ceyda Düvenci, Amanda Peet ile Dennis Quaid’in seslendirdiği animasyon film Terra’yı Kurtarmak (Battle For Terra), 07 Ağustos 2009’da UIP Filmcilik dağıtımıyla TMC Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Bulutların üzerindeki yerçekimsiz kentte yaşayan Terra’lılar, çevresel felâketten kaçarak gelen ve gezegenlerini işgâl eden insanları Tanrı gibi karşılarlar. Sadece, cesur bir kız olan Mala mücadeyi sürdürmektedir. Mala işgâlci uzay gemilerinden birinin pilotu Jim’i kurtarır. Dünyalıların işgâli üzerine Mala ile pilot Jim, iki ırkın birlikte var olmasının çaresini bulmak zorundadırlar.

Ceyda_Duvenci_04 by canburak.


Terra’nın Sesleri:

JIM  - Halit Ergenç
Genç, savaşçı bir insan pilottur. Dünya gücü’ne duyduğu sadakatle, kendi inançları arasında sıkışıp kalmıştır. İlk başta, emirleri takip eden tipik bir asker gibi gözükse de, Mala ile arkadaşlığı onu değiştirir. Daha tutkulu ve sorgular bir hale gelir. Terra’da geçirdiği zaman zarfında barışçıl ve etkileyici Terra kültürüne hayran kalır.

Halit_Ergenc_02 by canburak.

MALA  - Ceyda Düvenci
16 yaşındaki Terra’lı Mala; güzel, meraklı ve bağımsız bir genç kızdır. Her zaman otoriteyi sorgular. Atılgan, katılımcı, çoğunlukla sabırsız ve mekanik aletlerle icat yapmayı seven biridir. Babasını kurtarmak için çaresizce bir plan yaparak düşmanı olan pilot insan Jim ile dost olur. Babasına duyduğu sevgi ve arkadaşını kurtarma çabaları bu maceradaki en büyük ikilemdir.

GIDDY  - Serhan Aslan
Jim’in özel robotudur. İyi kalpli, maceraya hazır ve espritüeldir. Mala ve Jim arasındaki ilk başlardaki huzursuz barışın mimarıdır. Diğer robotların aksine, Jim’in emirlerinin satır aralarını okumaya çalışır ve bazen de kendi kendine çok düşünür.Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !