Koralin ve Gizli Dünya
Yazar Neil Gaiman’ın çok satan çocuk kitabından stop-motion tekniğiyle sinemaya aktarılan animasyon film Koralin ve Gizli Dünya, küçük bir kızın esrarengiz bir geçitten geçerek ulaştığı diğer bir dünyada yaşadığı macerayı anlatan bir perili ev masalı. Burada anne ve babasının benzeriyle karşılaşan küçük Koralin, bir süre sonra kendisinin hangi dünyaya ait olduğu sorusunun ikilemi içinde kalacaktır. Sinemalarımızda Türkçe seslendirilmiş ve 3 boyutlu gösterilecek filmin gösterim tarihi 15 Mayıs 2009.

Filmin konusu:
Koralin, 11 yaşında meraklı, maceraperest ruhlu bir kız çocuğudur. Anne-babasıyla ile beraber  Oregon‘a yeni taşınmıştır. Arkadaşlarından ayrıldığı için canı sıkılan Koralin, evde gizli bir kapı keşfeder, kapının ardındaki esrarengiz bir geçitten yürüyünce bir başka dünyaya geçtiğini fark eder. Bu dünya kendi hayatının benzeri gibidir ama daha iyidir. Koralin, aralarında anne ve babasının düğme gözlü benzerinin de yer aldığı bu dünyada ilgi odağı haline gelmiştir.

Bu durum karşısında bir ikilem içinde kalan Koralin, yeni tanıştığım bu dünyaya mı aitim? sorusunu kendine sormaya başlar. Ne var ki, bu fantastik ziyaret kısa süre sonra tehlikeli bir serüvene dönüşür. Koralin, düğme gözlü annesinin, kendi gözlerine de düğme dikmek istemesini kabul etmez ve hemen oradan kaçmak ister. Ayrıca tehlikede olan gerçek dünyadaki kendi ailesine bir an önce dönmek zorundadır.

TÜRKÇE SESLENDİRENLER:

CORALINE : HAZAL ERDAL
ANNE : ÖZDEN AYYILDIZ
BABA : ALİ EKBER DİRİBAŞ
BOBINSKY : NÜVİT CANDANER
FORCIPLE : MUNİS DÜŞENKALKAR
SPINK : ÖZLEM ABACI
WYBIE : HARUN CAN
KEDİ : MURAT ŞENOL
BÜYÜKANNE : ELİF ERDAL
DRAGONFLY : SİNEM YÜCEL
GRAFFE DOLL : BAHTİYAR ENGİN
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !