Hazım Körmükçü, Dizi ve Film Müzikleri Yapmaya Başladı

 

Birçok kişi onu sadece oyunculuk ve tiyatro ile uğraştığını düşünür. Fakat kabuğuna sığmayan ve adeta on parmağında on marifet olan Hazım Körmükçü, Kadıköy’de sinema, dizi müziği ve dublaj yapabileceği yer açtı.

 

DEDE MESLEĞİ

 

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı(Tiyatro) mezunu ve Darülbeday'nin önemli oyuncularından Hazım Körmükçü'nün de torunu olan Hazım Körmükçü tiyatrocu bir aileden geliyor. Şu sıralar film ve dizi müziklerine yoğunlaşan Körmükçü,”Kadıköy’de kurduğum stüdyoda Yapımcı ve yönetmen Abdullah Oğuz, Yönetmen Cem Akyoldaş’ın filmlerinin müziklerini yaptım.” dedi

 

KÖRMÜKÇÜ; ‘‘DİZİ VE FİLM MÜZİKLERİNİN TONLARI AYNI’’

 

Alışagelmiş ve her melodisinde aynı tonlar olan dizi, sinema müziklerinden kaçındığını belirten Hazım Körmükçü, “Hemen hemen birçok dizi de aynı tonlar, dinleğiniz zaman yapanın kim olduğunu hemen anlıyorsunuz. Her müziğin aynı enstrumantalden, aynı tonda çalınmasından yana değilim. Dizi ve sinema müzikleri dışın da kendi enstrumantal gösteri ve konser çalışmalarıma da devam ediyorum. Vurmalı saz'lar, Afrika-Latin Percussion, Kaval, Ney, Piano çalıyorum.”

 

SPORA DA EL ATTI

 

Yakında birkaç televizyon projesine de imza atmak için çalışmalarına devam eden Hazım Körmükçü profesyonel olarak spor ile de uğraşıyor. Şu anda 47 yaşında olan Körmükçü, “Binicilik, Scuba, Diving, Skin Diving, Judo, Voleybol ve Masa Tenisi ile uğraşıyorum. Bence oyuncu çok yönlü olmalıdır. Her alanda eğitim almalıdır. Dublaj yapamayan, öğrenmeye de vakit ayırmayan birçok oyuncu meslektaşımı başka sesler canlandırıyor. Bence oyuncu oynadığı rolün sesini de kendi vermeli.” şeklinde konuştu

 

İşte Hazım Körmükçü’nün seslendirdiği önemli isimler: Kara Şimşek dizinin başrol oyuncusu David Hasselhoff, Michael Douglas, Robert Redford, Tom Cruise, Robert Wagner, Mickey Rourke, son olarak da Türkiye ilk kez yapılan ve dünyada çok tutan oyun Kill Zone’un başrol komutanı Shevchenko’yu seslendirdi. Körmükçü kendi bestelerinden oluşan ve 4 kişilik ekibi ile konser, müzikal stand-up lezzetindeki gösterisi Aman Annem Duymasın ile izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.


sadibey.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !