Garfield-3 / Prenses ve Kurbağa

 

Garfield 3 Boyutlu Süper Kahraman - Garfield Pet Force 3D

 

3 Boyutlu olarak gösterime giren Garfield Süper Kahraman filminin ön gösterimi 27 Ocak Çarşamba günü Maçka Gmall Cinebonus Sineması’nda yapıldı. Özel gösterime Garfield’ı seslendiren Okan Bayülgen ve eşi Şirin Ediger birlikte katıldı. Çocuklarla objektiflere poz veren Okan Bayülgen’in yeni çocuk sahibi olmanın vermiş olduğu duygulardan olacak ki, çocuklarla birlikte oldukça mutlu olduğu gözlemlendi. Sonrasında Bayülgen çifti filmi çocuklar ile beraber izledi.

Filmde Garfield’ın ikiz kardeşi olan Garzooka karakterini de eş zamanlı seslendiren Bayülgen’in iki karakterin karşılklı dialoglarında komik sahneler ortaya çıktı. Filmin ingilizce versiyonunda olduğu gibi farklı iki sesi aynı konuşma içerinde seslendirdi.

Seslendirme toplam 3 hafta sürdü…
Dublaj sırasında her cümle seslendirildikten sonra Bayülgen tarafından kontrol edildi. Teknik ekibin onay vermesine karşın Bayülgen’in ‘İçime sinmedi, bir daha seslendireceğim’ demesi dublajın toplam 3 haftada sonlanmasına neden oldu.

Büyük bir itina ile seslendirme yapan Bayülgen’in ‘Altında ismim geçiyorsa en mükemmeli olsun isterim. Oldukça zorlanmama rağmen sonuç keyif verici oldu.’ sözleri dikkat çekti.

Filmin konusu:
Dünyada hiçbir şey Garfield’ın yemeden başka bir şeye kalkışmasını sağlayamaz, ta ki süper-kedi Garzooka, Çizgi Roman evreninden Karikatür Dünyası’na ürkütücü haberlerle birlikte düşene kadar. Süper kötü Vetvix barışçıl Dorkon gezegenine saldırmış, hem Çizgi Roman hem de Karikatür evrenini işgal etmesine yardımcı olacak bir icadı çalmıştır.

 

Seslendirenler:

Garfield ve Garzooka: Okan Bayülgen
Vetvix: Şebnem Ünaldı
Pr.Wally ve Wally: Köksal Engür
İmparator Jon ve Jon: Ali Gül
Nermal ve Anermal: Ziya Kürküt
Arlene: Belit Özükan
Odie: Atilla Şendil
Betty: Funda Kıpçak
Charles: Mazlum Kiper
Eli: Dündar Müftüoğlu
Bonita: Nilgün Kasapbaşoğlu
Anlatıcı: Süha Çalkıvik

 

 Prenses ve Kurbağa - The Princess and the Frog

Prenses ve Kurbağa


Walt Disney Animasyon Stüdyoları, elle çizilmiş, müzikal çizgi film geleneğine geri dönüş yapıyor ve bir prensesin öptüğü kurbağanın yakışıklı bir prense dönüşmesiyle gerçek aşkını bulduğu Grimm Kardeşler’in klasik masalı Kurbağa Prenses’i yepyeni bir yorumla beyaz perdeye taşıyor. The Princess and the Frog / Prenses ve Kurbağa ‘nın yönetmenliğini animasyon filmler Küçük Deniz Kızı, Alaaddin, Herkül ve Hazine Gezegeni’nin yaratıcıları Ron Clements ve John Musker üstlendi…

Filmin konusu:
Kurbağa Prens masalına asla inanmayan Tiana, sonunda çocukluğundan beri hayalini kurduğu restorantı açmak uğruna kendisinin Prens Naveen olduğunu söyleyen bir kurbağayı öper. Ne varki bu öpücük, beklendiği gibi prensin insana dönüşmesini gerçekleştirmediği gibi, aksine Tiana’yı da bir kurbağaya dönüştürür…

Tiana ve Prens Naveen, yapılan büyünün bozulabilmesi için, bataklıklarda yaşayan Mama Odie’den yardım alması gereklidir. Kahramanlarımıza mizah, heyecan, müzik ve duygu dolu bu tehlikeli yolculukta cazsever timsah Louis ile ateşböceği Ray yol gösterir.

Yönetmen: Ron Clements, John Musker
 


Princess And The Frog
 

Seslendirenler:
 
Demet Tuncer (Tiana),
Ufuk Bigay (Prens Naveen ),
Bülent Atak (Dr. Facilier),
Ayhan Kahya (Louis),
Damla Babacan (Charlotte),
Atilla Arcan (Ray),
Murat Şenol (Lawrence),
Melis Sökmen (Mama Odie),
Sibel Taşçıoğlu (Eudora),
Ali Ekber Diribaş (James),
Mazlum Kiper (Babacık)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !