as Röportaj / VOLKAN SEVERCAN

 

 

Ekranların sevilen ve güldüren ismi.Zero Erkek Tuna...

Volkan Bey Merhabalar…

Öncelikle bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Volkan Severcan kimdir?

1966 yılında İzmir’de doğdum. İzmir Özel Türk Koleji ve arkasından İstanbul Üniversitesi Devlet   Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk Bölümünden mezun oldum. 1984 yılından bu yana profesyonel oyunculuk ve yönetmenlik yapmaktayım. Evliyim, bir kızım var.

Tiyatro ya da oyunculuk sizin için ne ifade ediyor? Seslendirme ya da herhangi başka bir işinizden biri mi, yoksa özel bir yeri var mı sizin için?

Tiyatro benim hayatım, yaşama şeklim. Şüphesiz ki eğitimini aldığım işim oyunculuk. Oyunculuk yapabildiğim için seslendirme ve mesleğimle ilgili diğer yan işleri de yapabiliyorum. Ama ben en çok tiyatro sahnesinde kendimi mutlu hissediyorum.

Şuan oynadığınız Çocuklar Duymasın dizisi ve dizideki rolünüzle ilgili neler söylemek istersiniz?

Çocuklar Duymasın Türk Televizyon tarihinde kült olmuş dizilerden birisi. Yıllar boyunca Türk seyircisinin beğenisini kazanmış.  Müthiş bir yazım dili var, Birol Güven gerçekten Türk seyircisini, Türk Halkını çok iyi tanıyor. Sonucunda ortaya bütün renkleriyle gerçek bir türk sitcomu çıkıyor. Ben, “Zero Tuna” rolünü oynuyorum.  Gerçekten çok eğlenceli bir rol. Romantik, ürkek, opsesyonları olan, kibar, iyi kalpli bir adam. Her kadının isteyeceği bir model, ama lafta tabii. Zero Tuna, Haluk rolünün oposit köşesi olarak dizide konumlanıyor.

Rol aldığınız dizilerde ya da filmlerde izleyenlerin size sempati duyduğunu, sizi benimsediğini ya da size sevdiğini görebiliyoruz. Bunu neye bağlıyorsunuz. Sempatik, güler yüzlü ya da sıcakkanlı olduğunuz için mi insanlar sizi seviyor?

İltifatınız için teşekkür ederim. Ben mesleğimi çok seviyorum, bana teklif edilen rolleri elimden geldiğince iyi etüd edip oynamaya çalışıyorum. Oynadığım rollerin gerçek olması sanırım seyirci ile aramda sıcak bir ilişki doğurdu.

Genellikle komedi tarzı projelerde yer alıyorsunuz. Komediyi sevdiğiniz için mi, gelen teklifler bu yönde olduğu için mi?

 Hayat öyle yönlendirdi beni. Ama komedi oynamayı çok seviyorum. İnsanların gülmesi beni mutlu ediyor. Güldüren olabilmek çok keyifli ve özel bir şey. Şu anda iki tiyatro oyununda dönüşümlü olarak oynuyorum. Birisi “Bavul” isimli bir komedi, orada seyircileri bol bol güldürüyorum, diğeride “Leyla’nın Evi” orada da seyircileri bol bol ağlatıyorum…

Türkiye’deki dizileri ya da yapılan sinema filmlerini nasıl buluyorsunuz?

Ben gayet iyi buluyorum. Tabii ki iyi olanlar ve kötü olanlar var. Seyirci de bu konuda kendi tercihini kullanıyor ve hem dizileri hem de filmleri sınıflandırıyor. İyi olanlar kendlerine güzel yerler buluyor, kötü olanlarda kaybolup gidiyor. Türkiye’de oyunculuğun çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Ancak sözünü ettiğimiz işlerde “oyuncular”  oynuyorsa.. Bu işi hobi olsun diye yapan bazı zavallıların kendi oyuncu zannetmelerine de doğrusu pek gülüyorum.

Şuan için Çocuklar Duymasın dizisi dışında yer aldığınız ya da almayı planladığınız projeler var mı?

Biraz önce de söylediğim gibi tiyatro oyunlarım var. Ayrıca seslendirme konusunda yoğun bir çalışma götürüyoruz. Organizasyon ve prodüksiyon ile ilgili çalışan bir şirketim var. Bunlar zaten zamanımı yoğun bir şekilde alıyor. Tabi zaman ve hayat ne gösterecek kimse bilemiyor.

Volkan Severcan özel hayatında nasıl bir insandır, neler yapar, hobileri nelerdir?

Bu tempoda pek özel hayat kalmıyor maalesef. Ama vakit buldukça arkadaşlarımla buluşmaktan onları misafir etmeten çok hoşlanırım. Yemek yapmayı çok severim. Teknolojik yenilikleri takip ederim. Vakit buldukça briç oynuyorum.

Ailenize düşkün bir insan olduğunuzu biliyoruz. Ailenizle ilgili neler söylemek istersiniz?

Hayatımın en önemli yerinde duran bir karım ve kızım var. Onlar benim hayatta kaynağım. Ayrıca erkek kardeşim ile ortak bir şirketimiz var. Aile ilişkilerimiz çok güçlüdür.

 

Peki, çevrenizdeki insanlar sizin hakkınızda neler düşünür, sizi nasıl tanır?

Bunu çevremdekilere sorsanız daha doğru olur herhalde ama yapısal olarak pek problemli biri değilimdir. İnsanlarla iyi ilişkiler kurmaya çaılışırım. Dolayısıyla benim düşmanım yoktur. Ben insanları severim, herhalde onlar da beni seviyorlar diye düşünüyorum.

Volkan Bey, keyifli sohbetiniz için teşekkürler. Son olarak as Dergi okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Benimle bu röportajı yaptığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Herkese mutlu, başarılı, barış dolu bir yıl diliyorum.

Röportaj: Ali DELLAL

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !